Vragen
De gemakkelijkste manier om je verzameling uit te breiden is door iedereen in je omgeving te vragen om de spullen te bewaren.
Niet iedereen zal dat begrijpen. Wat moet een mens met een zoveelste Beatrix of Grolsch bierviltje. "Die heeft hij vast al" zullen ze denken en gooien het weg.
Ruilen
Het is dus belangrijk dat je niet alleen deze eenvoudige vraag stelt, maar ook zoveel mogelijk laat zien wat je ermee doet. Leg uit dat dubbele items belangrijk voor je zijn, want die kun je
ruilen met geestverwanten.
Kleine verschillen
Vergeet ook niet te vertellen dat jij op hele kleine verschillen let, die de beoogde bewaarder niet kan onderkennen.
Bedanken
Maar het belangrijkste is dat je de mensen bedankt als je iets krijgt. Blijf altijd opgewekt kijken, ook al stelt de gift in jouw ogen niets voor. Hiermee voorkom je dat de gever teleurgesteld raakt en in het vervolg geen inspanning meer wil verrichten.
Verzameling
Ik weet zeker dat als je deze simpele regels toepast je meer en meer aanvullingen voor je
verzameling zult krijgen.
Vindt u onze artikelen interessant?
Leest u graag over postzegels?
Mis niets: Lees de belangrijkste artikelen van Filahome in onze reeks
Verzamelwoede.
Postzegels kopen en verkopen: tips waarmee u geld verdient

is geschikt voor elke postzegelverzamelaar; of u nu net bent begonnen of al jaren verzamelt, met de tips in deze uitgave kunt u goedkoper of meer verzamelen.
Postzegels kopen en verkopen
Lees verder: meer postzegels op Filahome
Verzamelwoede: filatelistische columns
Basisbegrippen Filatelie
Doubletten verkopen
Postzegels kopen en verkopen
Postzegels kopen en verkopen: tips waarmee u geld verdient, is geschikt voor elke postzegelverzamelaar; of u nu net bent begonnen of al jaren verzamelt, met de tips in deze uitgave kunt u goedkoper of meer verzamelen.
Postzegels kopen en verkopen
Verzamelwoede 4

Sinds de verschijning van de vorige bundel in de serie verzamelwoede heeft Ruud van Capelleveen honderden artikelen over postzegels, het verzamelen van postzegels en de postzegelhandel geschreven. De beste honderd artikelen uit deze jaren werden opgenomen in zijn nieuwe bundel met 'verzamelwoedes'. Voor 'Verzamelwoede 4' selecteerde Ruud van Capelleveen ook een aantal artikelen over de postzegelhandel die niet eerder werden gepubliceerd. Deze artikelen kunnen beschouwd worden als een aanvulling van zijn succesvolle uitgave 'Postzegels kopen en verkopen'.
Bekijk:
Verzamelwoede 4
Verzamelwoede 3

Deze bundel bevat honderd columns over postzegels en het verzamelen van filatelistische stukken. Deze columns bestrijken een breed spectrum van de filatelie: naast een groot aantal achtergrondverhalen over basisbegrippen voor postzegelverzamelaars bevat deze bundel ook een aantal stukken waarin Ruud van Capelleveen zijn licht laat schijnen over postzegels, eerstedagenveloppen en allerlei andere onderwerpen die interessant zijn voor de waarachtig geïnteresseerde postzegelverzamelaar.
Bekijk:
Verzamelwoede 3
Bekijk ook
Verzamelwoede 2
Verzamelwoede 1