Bezoek Johannes Paulus II
Pauselijk bezoek

De postzegelserie werd in diepdruk vervaardigd door Hélio Courvoisier in La Chaux-de-Fonds. Op de maximumkaart staat ook een afbeelding van de paus. Deze foto werd door J.A. Slominski genomen.
Zalig
Johannes Paulus II (1920-2005) werd door zijn opvolger Benedictus XVI in mei 2011 zalig verklaard. In juli 2013 zei paus Franciscus dat een tweede wonder van Johannes Paulus II door de kerk was erkend. Op 30 september 2013 werd zijn heiligverklaring besproken. Men besloot dit te laten plaatsvinden op 27 april 2014, op de 'Zondag van de Goddelijke Barmhartigheid'.Johannes Paulus II
Johannes Paulus II was de eerste Poolse paus en de eerste niet-Italiaan sinds Nederlander Adrianus VI in de zestiende eeuw. Hij werd op 16 oktober 1978 gekozen tot paus. Johannes Paulus II was zeer reislustig. Hij maakte staatsbezoeken aan meer dan honderd landen. Bij aankomst in een land kuste hij altijd de grond. Door ouderdom kon hij later niet meer bukken en werd de aarde op een schaal naar zijn mond gebracht.Nederland
In 1985 bezocht Johannes Paulus II niet alleen Liechtenstein, België en Luxemburg. Ook Nederland werd van 11 tot en met 14 mei 1985 met een bezoek vereerd. De Nederlandse bodem werd op Vliegveld Walschap in Eindhoven gekust. De paus sprak tijdens de welkomstceremonie over de goede band tussen ons land en de Heilige Stoel. Hij noemde Nederland een land dat altijd rijk is geweest aan menselijke en godsdienstige krachten.Nederland
Op de eerste dag van het pausbezoek werd Den Bosch aangedaan. De paus nam deel aan een bidtocht door de stad. Hierna volgde een Heilige mis in de Sint-Janskathedraal. Johannes Paulus II bracht de tweede dag van zijn bezoek aan Nederland in Utrecht door. Hij had onder meer ontmoetingen met kloosterlingen. De dag werd afgesloten met een Heilige mis in de Irenehal van de Jaarbeurs.Op de derde dag van het bezoek aan Nederland ging Johannes Paulus II in de Houtrusthallen in Den Haag voor in de Heilige mis. Later op deze dag volgden ontmoetingen met vertegenwoordigers van regering, parlement en andere maatschappelijke en kerkelijke instellingen. De paus lunchte bij koningin Beatrix op Huis ten Bosch. Op de laatste dag bracht de paus een bezoek aan Maastricht, waar hij het graf van de heilige Servaas bezocht.
Stemming
Johannes Paulus II werd kil ontvangen door de Nederlandse katholieken. Voorafgaand aan zijn bezoek peilde Elseviers Magazine de stemming. Uit dit onderzoek bleek slechts drie procent van katholieken het pausbezoek op prijs te stellen. Veel katholieken waren ontevreden over de orthodoxe stemming in de kerk. Kritische gelovigen verenigden zich in de Acht-Mei-beweging. "Er is nooit een dag geweest dat ik zo'n geweldige zucht van verlichting heb geslaakt als toen we in het vliegtuig naar Luxemburg zaten," zei kardinaal Simonis na afloop. De Nederlandse postdienst heeft geen aandacht geschonken aan het bezoek van Johannes Paulus II.Vindt u onze artikelen interessant?
Leest u graag over postzegels?Mis niets: Lees de belangrijkste artikelen van Filahome in onze reeks Verzamelwoede.
Postzegels kopen en verkopen: tips waarmee u geld verdient

Postzegels kopen en verkopen
Bekijk meer postzegels
Eerstedagenveloppen VerzamelenPostzegelthema Religie
Postzegels kopen en verkopen

Postzegels kopen en verkopen
Verzamelwoede 4

Bekijk: Verzamelwoede 4
Verzamelwoede 3

Bekijk: Verzamelwoede 3
Bekijk ook
Verzamelwoede 2Verzamelwoede 1